Zpět

Pěší putování do zookoutku

Kratší týden uběhl velmi rychle. Děti při ranním bloku pracovaly s pomůckami všech oblastí, tvořily šneky a berušky na listu z papíru, které byly pro děti přihlášené k zápisu do MŠ. Ve středu jsme oslavili Amálky narozeniny, které si velmi hezky zvládla okomentovat. Na přání si pak ještě užila narozeniny "na louce", kterou jí vytvořily děti pomocí drobného materiálu. Amálka poté pro všechny nachystala občerstvení v podobě motýlkových muffinek. Všichni si velmi pošmákli. :-) Děkujeme. Ve čtvrtek jsme společně uklízeli prostředí třídy, třídili a kontrolovali pomůcky. Dnešní den jsme si s malou skupinkou dětí užili procházku k zookoutku Fefrovské rybníčky. Bylo nádherné počasí a kromě zvířat v areálu obory a různých vyřezávaných soch během cesty, jsme měli možnost zahlédnout lišku, slyšet a vidět datla, pozorovat mladou malou zmiji, která se vyhřívala na panelové cestě. Na závěr jsme si ještě poslechli koncert včel na rozkvetlé třešni a s úspěchem dorazili zpět do školky, kde na nás čekaly pečené koblížky z jídelny. I když si někdo během cesty postěžoval na bolení nožiček, všichni to skvěle zvládli "po svých" a radovali se ze zážitku. Bylo to moc fajn. 
Předškoláci: pomáhali s jarním tvořením pro děti, které se hlásily k zápisu do školky, navštívili poštu a třídy prvního trojročí, začali pracovat na překvapení pro maminky. Prosím, nevyzvídejte a nechte se překvapit. :-)
AJ
V tomto týdnu jsme opakovali fast - slow, big – small. Přidali jsme si další slovíčka tall – vysoký, short – krátký, fat – silný , thin-hubený.
Jitka

webdesign by Lewest.cz