Zpět

4. týden

V pondělí ráno jsme v 8:00h vyrazili do Jestřábí u Černé v Pošumaví. Protože jeli všechny tři 1.trojročí, tak nás bylo hodně a naše třída Vlčat jela mikrobusem. Cesta trvala asi hodinu, takže jsme byli kolem 9h na místě a šli se ubytovat. Pokoje byly po čtyřech. Ještě před obědem jsme se šli podívat k Lipnu, které bylo přímo u hotelu. Na břehu jsme viděli několik mrtvých ryb, raky, kachny a labutě. Také jsme viděli hodně rybářů. K obědu byla první den polévka a řízky s bramborem a zeleninou. Po obědě byl vždy odpolední klid a odpočinek. Potom jsme šli na pláž zkoumat ekosystém vody pomocí lupy. Na pláži jsme stavěli potůčky a hráze z písku. Hodně se nám to líbilo a vyhráli jsme si. K večeři byly šišky s mákem. Večer jsme se všichni sešli a hráli různé karetní hry a před spaním si ještě zazpívali.

Druhý den ráno nás Pája přišla vzbudit v 7hodin, protože byla od půl 8 snídaně. Snídaně byla formou švédkých stolů. Bylo tam toho hodně. Třeba párky, vajíčka, kuličky s mlékem nebo jogurtem, cornflakes a müsli, chléb, rohlík, máslo, paštika, marmelády a med nebo buchty. Také čaj, kakao, šťáva nebo mléko. Po snídani jsme vyrazili do Černé v Pošumaví na poštu, abychom poslali pohledy a dopisy. O kousek dál byl obchod, kde jsme si mohli koupit dobroty. Po cestě zpátky jsme se zastavili u mapy obce a orientovali se na ní, kde jsme a co je kolem. Povídali jsme si o Lipně. V úterý jsme měli k obědu špagety nebo buchtičky se šodo, co si kdo vybral. Odpoledne po poledním klidu jsme se učili názvy ryb a někteří z nás si zkusili nahazovaní prutu na terč nebo si máčeli nohy v Lipně - to většina z nás. K večeři bylo kuře s bramborem nebo rýži, nebo špagety. Po večeři jsme se zase všichni sešli a zpívali, dokonce jsme s Hankou složili adapťákovou písničku.

O středečním ránu jsme uklízeli a balili se. Po sbalení se jsme byli venku a hrál se fotbal, přehazovaná a skákalo přes švihadlo. V půl 11 přijeli autobusy. Naložili jsme věci a vyrazili zase mikrobusem do školy. Adapťák strašně rychle utekl. Díky tomu, že nám počasí přálo, jsme si to všichni užili.

 

Maruška, Mirďa, Luky

webdesign by Lewest.cz