Zpět

Zdravý životní styl

Během čtvrtečních prezentací jsme se ponořili do problematiky ovlivňování krajiny člověkem. Hodně jsme se nad jednotlivými problémy zapovídali, tak se prezentace protáhly až do pátku. Pro někoho je těžké, byť jen v myšlenkách, slevit ze svého standardu a vyměnit bazén plný chemie za přírodní koupaliště či rybník, omezit se ve spotřebě elektrické energie apod. Kvůli volbám jsme museli v pátek dříve na oběd, přesto jsme stihli vyplít a částečně uklidit atrium.

Dáša

 

Pondělí bylo úplně o něčem jiném než učení v lavicích. Po úvodním sněmu jsme se na zahradě vyfotili. Pak jsme měli krátkou možnost říct si, jak se v češtině vyslovují a jak píší některé hláskové skupiny, co je foném, co je grafém. Hanička Podlešáková měla pro děti připravenou přednášku o zdravém životním stylu a v jednu hodinu přišel školní sbor, se kterým jsme zkoušeli Vangelise. Na základě toho jsme dostali nabídku hrát jako předkapela na koncertě rakouské skupiny. Jsme dobří!!

Řím skončil svou kariéru v úterý v prvním bloku. Všechno jednou skončí. Děti mají před sebou velké opakování na celý Řím a prezentace o jednotlivých starověkých civilizacích.

Středa byla zajímavá – bylo u nás asi 6 ředitelů z různých škol v okolí a poslouchali, jak jsme s páťáky diskutovali o elektronice a o rodičovských příkořích.

Krásná byla chvilka ve čtvrtek, kdy jsme si pouštěli krátký film o šikaně a jak se jí bránit. Děti to pak hned zkoušely.

Při výtvarné výchově jsme dodělávali římské stavby.

Mějte hezký víkend.

Martina

webdesign by Lewest.cz