Zpět

Velký sněm

V tomto týdnu jsme se setkali hned několikrát. Úplně první setkání bylo na pondělním velkém sněmu - na něm nebyli ale všichni, což je jednak škoda, jednak je sněm  určitě součástí výuky a patří to rozvrhu, takže je potřeba být i na velkém sněmu. S parlamenťáky jsme se sešli ještě na zasedání.
Při českém jazyce jsme se sedmáky pracovali společně na pracovních listech z měsíčního plánu a společně dělali pravopis, mluvnické kategorie, členění určování a všechno, co se dá dělat se slovními druhy. S osmáky jsme vyhmátli záludné otázky z testu, které mají děti připravit na přijímací zkoušky. Sedmáci si vyslechli moc hezkou prezentaci Tinky o nejznámějších Lucemburcích. Osmáci 40 minut vydrželi poslouchat moje povídání o národním obrození.  V úterý jsme opět diskutovali o tom, co pro každého sebedisciplína znamená a jak by to vypadalo, když už by dosáhl cíle. Naznačili jsme otázku, zda je tlak, který škola, rodiče a další instituce vyvíjí na žáky, ale i učitele vždycky dobrý, někdy dobrý nebo vždycky špatný. Názory mi mají děti poslat do nedělní půlnoci, tak jsem zvědavá. 
Stále řešíme otázku kamer při online výuce. Respektive - děti to neřeší - řešíme to my učitelé. Většina dětí kameru nemá zapnutou nikdy. Reaguji tímto i na názory některých rodičů ohledně kontroly toho, zda jsou děti přítomny při online hodinách. V souladu s tím, co jsme už napsali dříve - je to především vzdělání dětí a jejich zodpovědnost. Ale samozřejmě i nám učitelům se mnohem lépe online učí, když přímo vidíme žáky alespoň na obrazovce. Budu ráda za váš názor. 
Pokud budete mít čas v sobotu večer, zvu vás na koncert. Odkaz je zde.
Hezký víkend.
Martina
Krásné, poučné a vydařené setkání se zástupci Města jsme měli v pátek k projektu ŠUŽ. Lucka s Klárkou projekt představily, Tomáš s Liduškou řekli, o kterých projektech jsme hlasovali a které bychom rádi realizovali. Paní MVDr. Peřinková, pan místostarosta PaedDr. Klimeš a politik Zdravého města Bc. Machart byli nadšeni, co vše děti dokázaly, nad čím se zamýšlely. Komentovali naše záměry, doporučovali další. Děti rozhodně neudělaly ostudu a už teď se těším, až to příští týden prodiskutujeme a posuneme se zase o kus blíže k realizaci.
Dáša

webdesign by Lewest.cz