Žáci si na čtvrtek, kdy byl Generální sněm a třídní schůzky, připravili kavárnu - občerstvení pro příchozí. Z našeho pohledu se kavárna skvěle povedla. Děkuji i trpělivým rodičům, kteří čekali na své prodávající děti. Byli jsme tu opravdu dlouho.
O monteklubu jsme šili polštářek s dopisem/vzkazem/přáním pro sebe do budoucna. Někdo má došito, někdo rozšito…
V matematice pokračujeme ve statistice a načali jsme pravděpodobnost.
Máme zadaný měsíční projekt – vytvořit plakát se statistickým vyhodnocením zkoumaného znaku na zvoleném souboru. Děti mají široký výběr a možnost celistvého zpracování – vymyšlení znaku, který se bude zkoumat a vyhodnocovat, sběr dat, zaznamenat do plakátu, vytvořit tabulku, diagram, graf. Vše barevně zpracovat.
Řešíme číselné výrazy – v přípravě na přijímací zkoušky a při opakování.
Děti se domlouvají na mikinách, výletě, vodáckém kurzu a probírají i jiné nápady. Krásně spolu řeší rozdílné názory, diskutují a hledají řešení. I na kavárně se domluvily velmi rychle – co a jak bude, kdo kde co obstará.
Jana H.
V českém jazyce opakujeme pravopis, věrné členy a vše, co samy děti vyhodnotí z přípravných testů , že by potřebovaly osvěžit.
V dějepise dokončujeme 1.sv .válku a diskutujeme nad jejím přesahem do součanosti...téma na úvahu, Co by kdyby ...umí použít téměř všude.
Zdenka
webdesign by Lewest.cz