Zpět

foto a zpráva z 30. týdne

V tomto týdnu jsme zvládli větu týdne, přepis, rozcvičku a časovku. Proběhly prezentace z českého jazyka (shoda podmětu s přísudkem) a matematiky (desetinná čísla, převody jednotek, tělesa, rýsování trojúhelníku). Maty, Markétka a Kuba se v pondělí zúčastnili šachového turnaje v DDM. Čtvrťáci a páťáci měli první dějepisná okénka do české historie a v úterý si pěkně zaplavali při plaveckém výcviku. Ve čtvrtek byl pyžamový den, z naší třídy se mezi pyžamáky připojili Kuba a Nelinka. Šesťáci se začali věnovat Starověkému Řecku a Řecku. V pátek nám zbyl i čas na výtvarné tvoření.

Děti dostaly lístečky s variabilními symboly pro platbu pobytové exkurze v MEVPISU ve Vodňanech, mají je v žákovské knížce. Podrobnější infomace k této akci děti dostanou v týdnu před Velikonocemi.

Přejeme hezký březnový víkend Zdenka a Lenka

 

AJ/4

Se čtvrťáky jsme se po projektovém týdnu vrátili do obvyklého režimu s angličtinou. Ten byl pro jednu skupinu ozvláštněn videospojením s anglickou školou v Seascale. Děti se navzájem anglicky představily a zazpívaly si písničku. České děti se zpočátku styděly, ale nakonec opravdu každý promluvil na kameru a řekl několik vět o sobě.

Kromě toho jsme se naučili názvy obchodů a jak říct, co v daném obchodě koupíme. Procvičujeme gramatiku should, shouldn´t, must, mustn´t. Pro některé děti je už součástí angličtiny práce na větách týdne, pro jiné je to stále něco, na co se snadno zapomene.

 

AJ/6

Šesťáci v tomto týdnu pokračovali s procvičováním přítomného času průběhového a zájmen. Na tuto látku (plus slovíčka) psali kontrolku. Povídali jsme si o sportech a také slovesech, která se s různými aktivitami pojí (např. go swimming, do karate atd.). Někteří nevyplnili větu týdne. Jinak se práce dobře dařila. Pohodový víkend. HK.

webdesign by Lewest.cz