Zpět

FOTO Z 38. TÝDNE

V pondělí jsme společně se spolužáky z Nirvány uskutečnili výlet do Prahy do Národního muzea na Václavském náměstí, kde jsme měli možnost prohlédnout si zdejší expozice. Každý si podrobně prohlédl to, co mu přišlo nejzajímavější a ve škole jsme si pak vše ještě shrnuli a o všem si popovídali. V Praze se k nám připojila naše známá neznámá spolužačka Maruška, která mezi nás Chameleony patří, ale nyní byla konečne příležitost potkat se tváří v tvář. Bylo to moc milé setkání. Maruška nám přinesla čokoládu Merci, jež jsme si rozdali a pochutnali si na ni.

Od úterý jsme se vrátili k práci. Z českého jazyka jsme si všichni zvládli napsat diktát na shodu podmětu s přísudkem a vzory podstatných jmen. Proběhla prezentace o přímé řeči. V matematice jsme pracovali na rozcvičce týdne a dále pokračovali v pracovním sešitě či pracovních listech.

Čtvrťáci během angličtiny dokončili Unit 7. Poslouchali písničku, hráli pexeso, popisovali zvířata, hledali podle instrukcí správný směr. Příští týden ve středu je čeká test Unit 7.

Šesťáci si povídali o Itálii. V rámci jejího poznávání strávili i nějaký čas v kuchyňce, kde si vytvořili pizzu, a byla mňam :) 

V pátek proběhlo focení v červených tričkách celé školy - červený den. Fotografie z této akce bude k vidění na stránkách školy. My Montessori se budeme fotografovat v pondělí 30. 5.

Také se nám podařilo zase o něco postoupit v hloubení jámy pro vytvoření jezírka ze staré vany.

M - Děti sestrojovaly grafický součet a rozdíl úseček.  Připomínali jsme si povrch krychle a kvádru. Někteří řešili průměrnou rychlost, někdo si chtěl procvičovat dělení desetinných čísel, jiní pracovali na pomůckách. 

webdesign by Lewest.cz