Zpět

37. týden - zpráva

Šesťáci tento týden opakovali vytváření otázek (použití do/does). Dále jsme se věnovali britské měně, představili jsme si jednotlivé bankovky a mince. (Příprava na zářijový zájezd do Londýna a okolí ). Velkým úkolem také bylo vytváření rohovorů, děti se ptaly na ceny různých jídel atd. Práce se dobře dařila, až na skupinku dětí, která se rozhodla s námi nepracovat a raději se věnovat volné práci (nebo spíše si povídat). Větu týdne nesplnilo (překvapivě) mnoho žáků. 

Hezký víkend.

Helena

 Tento týden jsme sledovali nové video se Stevem a naučili jsme se popsat cestu skrz bludiště. Vysvětlili jsme si rozdíl mezi „crossroads“ a „T-junction“. Procvičili jsme si části těla, slovesa, předložky, řadové číslovky a názvy zvířat. Už umíme velmi dobře tvořit věty s „I´d like to“. Děti pracovaly v pracovním sešitě, některé stihly i větu týdne.

Jana a Martina

 Další zkrácený týden. Pondělní sněm nám trochu chybí. V úterý jsme se sešli a řekli si mnoho aktualit - z domova i ze světa. Byla příležitost odevzdat ročníkové práce - mnoho jich nemám. Jak je to možné?! Odpoledne si šesťáci se Zdenkou dokončili Řecko a začali velké téma Řím. Středa a čtvrtek byly věnované opakování - tedy přípravě na závěrečné opakování, jak jsme se v případě matematiky dohodli (a uvidíme, zda i češtiny). Při dějepisném okénku mohli páťáci diskutovat o komunismu v 50. letech, čtvrťáci pohřbili Ladislava Pohrobka Jiří z Poděbrad a přivítali na královském dvoře RUdolfa II. vědeckou delegaci Rudolf II. Nakreslili a popsali jsme si tělo hmyzu, Matouš popsal svižníka a Olča včelu. V pátek jsme měli možnost zahrát si propiskovou skladbu, ale hlavně pracovat na herbáři, dějepisných knížkách, louce a mnoho dalšího, co byla potřeba. Mnozí toho vůbec nevyužili!

Hezký víkend

Martina

 

 

webdesign by Lewest.cz