Milí rodiče,
zpráva 40. týdne začíná krásnou akcí - prezentacemi ročníkových prací. Fotky vám řeknou, o čem byly a nechte si vše vyprávět. Jsem ráda, že mohli přijít i někteří rodiče. V úterý jsme mohli vidět výstavu absolventských prací našich nejstarších z Mounte Everestu. Ve čtvrtek byl ve znamení jaderných elektráren a v pátek jsme s některými vyrazili i do terénu. Také jsme opakovali a doufám, že srovnávacím testem 5. ročníků už skončí všeliké učení a začne jiné - organizování zahradní slavnosti, exkurze, hodnocení, sebehodnocení, rekapitulace a td.
To vše je červnový čas.
Martina
AJ6
V úterý si děti napsaly test a sebehodnocení. Středeční hodinu jsme strávili komorně v malé skupince a oživili jsme si práci se slovníkem (tištěnou knihou :-)). Příští týden čeká šesťáky jeden z posledních úkolů- video a pracovní list na téma „Mosty“.
Hezký víkend.
Helena
AJ5 (Jana)
Páťáci tento týden nadále procvičovali předpřítomný čas a návazné otázky (Where did you go? When did you go? Who was with you?). Procvičili si také psaní 3. tvarů pravidelných i nepravidelných sloves. Připravili si anketu pro ostatní (otázky Have you ever...?) a zopakovali si popis mapy (Africa is south of Europe). Příští úterý mají děti odevzdat pracovní sešity (Unit 8) a čeká nás závěrečný test.
AJ4
V úterý psali čtvrťáci kontolku na 7. lekci. Ve středu jsme test opravili a zároveň začali lekci novou. Děti shlédly první příběh a seznámily se s novou slovní zásobou. Jelikož ve čtvrtek zůstaly jen děti z Chameleonů, procvičovali jsme stupňování přídavných jmen. Co je těžší, větší, ale i to, co je nejdelší, nejhlučnější… Příští týden v tom budeme pokračovat.
Hezký víkend
Jitka
webdesign by Lewest.cz