Zpět

Ohlédnutí za prosincem.

V krátkém prosinci jsme v učivu stihli vše podle plánu, v matematice jsem se podle listopadové předpovědi zdržel u dělení dvouciferným dělitelem. Vzhledem k zadaným příkladům na prázdniny věřím, že dojde k osvojení si tohoto učiva a že procvičování příkladů v domácí přípravě doplní práci ve škole - výsledkem bude zvládnutí postupu při řešení daných příkladů. V součastnosti provádíme již zkrácenou formu výpočtů. Velmi důležitý je odhad výpočtů, malá násobilka a pamětné počítání. Učivo ostatních předmětů je dokončeno podle plánu na prosinec.

Více mne mrzí pokračování nekázně a velmi častého zapomínání pomůcek a domácích úkolů u několika žáků třídy ( převážně se jedná o chlapce, kteří se s těmito problémy potýkají  již od minulých školních let ). Některé závažnější přestupky vůči školnímu řádu jsem byl nucen řešit v tomto měsíci také s rodiči žáků. Snažím se držet kolektiv třídy na slušné úrovni kázně i prospěchu, ale je to boj. Někteří jedinci si z napomínání prakticky nic nedělají, u dalších vázne domácí příprava, jiní jsou nepozorní při výkladu učiva a časté napomínání vede pouze k odvádění pozornosti jejich spolužáků od výuky.

Věřím, že díky předsevzetím, která si mnoho lidí při příchodu nového roku dávají, se někteří žáci zamyslí nad přispěním zlepšení atmosféry ve třídě a dojde tak celkově k uklidnění a zlepšení situace ve třídě.

                                                                                                                                            třídní učitel

webdesign by Lewest.cz