19.04.2024

Návštěva přírodní zahrady

V pátek 19. dubna navštívil Ekotým přírodní zahradu pana Nepustila.

Více informací
25.03.2024

Setkání s anglickým Ekotýmem

Ekotým se setkal se spřáteleným Ekotýmem z Anglie.

Více informací
22.02.2024

Osud pralesů nám není lhostejný

Ekotým vybral 1600 korun na ochranu pralesů

Více informací
Všechny aktuality
 

O nás

Jsme tým dětí, kteří se zajímají o přírodu. Schazíme se dvakrát týdně o přestávkách v Montessori družině naproti třídě Chameleoni. Snažíme se různými projekty dělat naši školu šetrnější k životnímu prostředí a udržitelnější. Povídáme si o různých tématech o přírodě a zabýváme se čímkoliv, co děti navrhnou a mají nápady, jak je řešit. 

Pokud vás zajímá příroda a možnosti, jak ji chránit, chcete přispět ke zlepšení okolí školy nebo se jen chcete dozvědět a podílet na něčem novém, připojte se k EKOtýmu! Scházíme se každé úterý a čtvrtek o velké přestávce (9:30 – 10:00) v Montessori družině (naproti třídě Chameleoni).

Naše začátky

EKOtým začal působit ke konci minulého školního roku. Na začátku jsme se věnovali problematice Ovoce a mléka do škol. Usilovali jsme o jeho zrušení, protože jsme si všímali, že ho využívá jen málo dětí a většina mléka v plastových krabičkách zbytečně leží ve třídách. Přesto, že při distanční výuce nebylo lehké se sejít, našli jsme způsob, jak předat paní ředitelce dostatečně podložené informace o tom, že dodávka mléka skutečně způsobuje velké plýtvání. Díky tomu každý týden ušetříme 150 plastových krabiček a cca. 37 litrů mléka. Počáteční úspěch nás motivoval, a tak se od začátku září 2021 scházíme pravidelně 2x týdně.

Čím se zabýváme?

Zabýváme se jakýmikoliv tématy, které děti navrhnou a mají nápady, jak je řešit. Začali jsme výstavou o znečištění a plýtvání vodou, kterou snad brzy uvidíte ve škole nebo v záložce „EKOtým“ na školních webových stránkách. Dozvíte se zajímavé informace a především mnoho tipů, jak chránit naši základní životní potřebu – vodu. Pracujeme na lepším třídění odpadu ve škole, věnujeme se problémům ve školní jídelně a bufetu. Pomáháme s plánem na zelenou střechu školy, kde bychom mohli pěstovat zeleninu a sbírat dešťovou vodu. Zároveň si povídáme o tématech týkajících se přírody a její ochrany. Vzájemně se obohacujeme o nápady, jak žít každodenně udržitelně a vysvětlujeme si děje probíhající na planetě.

Pokud vás cokoliv zajímá, neváhejte se na mě nebo někoho z dalších členů obrátit. Rádi vás uvidíme!

 

 
1 2

webdesign by Lewest.cz