18.06.2022

Přijetí u pana starosty

Ekotýmu a Lidušce chtěl k velkému úspěchu popřát i pan starosta. pozval tedy děti na radnici a vyslechl si, co za školní rok dokázaly a jaké mají plány do budoucna. Nechyběly ani dárečky v podobě upomínkových předmětů města Prachatice.

Více informací
18.06.2022

Poslední schůzka letošního roku

Na poslední schůzce měl každý možnost prohlédnous si Cenu Josefa Vavrouška za Ekozásek roku, ...

Více informací
08.06.2022

Výstava o ochraně vod

Více informací
Všechny aktuality
 

O nás

Jsme tým dětí, kteří se zajímají o přírodu. Schazíme se dvakrát týdně o přestávkách v Montessori družině naproti třídě Chameleoni. Snažíme se různými projekty dělat naši školu šetrnější k životnímu prostředí a udržitelnější. Povídáme si o různých tématech o přírodě a zabýváme se čímkoliv, co děti navrhnou a mají nápady, jak je řešit. 

Pokud vás zajímá příroda a možnosti, jak ji chránit, chcete přispět ke zlepšení okolí školy nebo se jen chcete dozvědět a podílet na něčem novém, připojte se k EKOtýmu! Scházíme se každé úterý a čtvrtek o velké přestávce (9:30 – 10:00) v Montessori družině (naproti třídě Chameleoni).

Naše začátky

EKOtým začal působit ke konci minulého školního roku. Na začátku jsme se věnovali problematice Ovoce a mléka do škol. Usilovali jsme o jeho zrušení, protože jsme si všímali, že ho využívá jen málo dětí a většina mléka v plastových krabičkách zbytečně leží ve třídách. Přesto, že při distanční výuce nebylo lehké se sejít, našli jsme způsob, jak předat paní ředitelce dostatečně podložené informace o tom, že dodávka mléka skutečně způsobuje velké plýtvání. Díky tomu každý týden ušetříme 150 plastových krabiček a cca. 37 litrů mléka. Počáteční úspěch nás motivoval, a tak se od začátku září 2021 scházíme pravidelně 2x týdně.

Čím se zabýváme?

Zabýváme se jakýmikoliv tématy, které děti navrhnou a mají nápady, jak je řešit. Začali jsme výstavou o znečištění a plýtvání vodou, kterou snad brzy uvidíte ve škole nebo v záložce „EKOtým“ na školních webových stránkách. Dozvíte se zajímavé informace a především mnoho tipů, jak chránit naši základní životní potřebu – vodu. Pracujeme na lepším třídění odpadu ve škole, věnujeme se problémům ve školní jídelně a bufetu. Pomáháme s plánem na zelenou střechu školy, kde bychom mohli pěstovat zeleninu a sbírat dešťovou vodu. Zároveň si povídáme o tématech týkajících se přírody a její ochrany. Vzájemně se obohacujeme o nápady, jak žít každodenně udržitelně a vysvětlujeme si děje probíhající na planetě.

Pokud vás cokoliv zajímá, neváhejte se na mě nebo někoho z dalších členů obrátit. Rádi vás uvidíme!

 

 

webdesign by Lewest.cz