Zpět

Cykloturistický kurz Osmáků 17.-21.6. v okolí Kvildy

Naše trasy:
Pondělí - Kvilda, Horská Kvilda (se zastávkou na Jezerní slati a v restauraci u Rankla na oběd), Zhůří, Zlatá studna, Danielovou cestou na Horskou Kvildu a zpět na Kvildu. Ujeli jsme asi tak 30 km.
Úterý - Kvilda, pramen Vltavy, Černá hora - výjezd a následně čtyřkilometrový sjezd, Nad Ptačí nádrží, Na Ztraceném, Březník, Modrava (oběd v Pivovaru Modrava), Rechle - hradlový most přes Vydru, podél Vchynicko- tetovského kanálu na Antýgl, ochlazení ve Vydře a zpět na Modravu, dále na Filipovu Huť (kopec z Modravy na Filipovu Huť děti určitě kvůli náročnosti nezapomenou) a dojezd na Kvildu. Tento den jsme najeli nejvíce společných kilometrů, kolem 40 a nejvíce převýšení.
Středa - pěší výlet okolo 22 km, šli jsme přes Návštěvnické centrum na Kvildě, kde jsme se podívali na výběh s jeleny, déle po turistických cestách přes Přilbu a cíl byl bývalý skokanský můstek na sjezdovce na Zadově, z kterého je nyní rozhledna. Rozhlednu jsme navštívili, téměř všichni. Jen hrstka si netroufla. Pokračovali jsme domů přes parkoviště na Pláních, přes Staré hutě a Vilémov na Kvildu. 
Čtvrtek - vyjeli jsme na Bučinu, sjeli na Knížecí Pláně a Borovou Ladu, kde jsme obědvali v restauraci Borůvka, zajeli se podívat na Chalupskou slať a vraceli se na Kvildu. Tento den jsme ujeli přibližně 35 km.
Pátek - 20 km jsme jeli z kopce do Zátoně všichni společně. Zde jsme se rozdělili, většina jela přes Lenoru a Soumarský Most do Volar, odtud vlakem do Pt. Osm dětí, děvčat i chlapců, se rozhodlo jet do Pt přes oboru (pěkný výšlap i sjezd, někdo chladil brzdy), do Milešic, Záblatí, dál přes Horní Záblatí, kolem Petrovického vrchu do Perlovické zatáčky a po tankovce do Pt na vlakové nádraží. Tato skupinka ujela 47 km v opravdu velkém teple a vyšlapala několik pěkných kopečků. Klobouk dolu.

webdesign by Lewest.cz